Paserzy zatrzymani w warsztacie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Paserzy zatrzymani w warsztacie

Data publikacji 13.12.2010

Wspólna akcja mrągowskich policjantów oraz kryminalnych z Olsztyna pozwoliła odzyskać skradzionego vw T5, który został zarejestrowany przez stronę niemiecką w systemie informacyjnym Schengen, jako skradziony. W skontrolowanym warsztacie samochodowym policjanci zabezpieczyli ponadto dwa inne auta z przebitymi numerami nadwozia. W tej sprawie zatrzymano czterech mężczyzn.

Mrągowscy policjanci z sekcji kryminalnej otrzymali informację, że w zakładzie mechaniki pojazdowej na terenie gminy Mrągowo, może dochodzić do przestępczego procederu. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Olsztyna pojechali pod wskazany adres. 49-letni właściciel rodzinnego interesu w swoim warsztacie posiadał wiele samochodów. Policjanci sprawdzili numery VIN każdego auta. Okazało się, że w dwóch volkswagenach i audi, ktoś ingerował przy numerach nadwozia. Gdy policjanci sprawdzili samochody w systemie Schengen, wyszło na jaw, że volkswagen T5 widnieje, jako skradziony na terenie Niemiec. Wszystkie trzy auta funkcjonariusze odholowali i zabezpieczyli na policyjnym parkingu. W najbliższym czasie biegły z zakresu mechanoskopii będzie ustalał pochodzenie samochodów oraz ich pierwotne numery identyfikacyjne.

49-letni Andrzej K. oraz jego 23-letni syn zostali zatrzymani i przesłuchani na okoliczność wejścia w posiadanie zabezpieczonych pojazdów. Dzień później zatrzymany został również mieszkaniec Rynu, na którego zarejestrowane było audi. Niestety umowa cywilno-prawna między właścicielem warsztatu, a Mariuszem R. nie zgadzała się ze stanem faktycznym. 27-latek popełnił przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia zatrzymany został również 59-letni mieszkaniec Szczytna, który wstawił na warsztat do przemalowania skradzionego vw. Podczas przesłuchania Wiesław F. przyznał się do kupna skradzionego auta w Poznaniu za okazyjną cenę.

Andrzejowi K. oraz 59-letniemu Wiesławowi F. zostały przedstawione zarzuty paserstwa. Mężczyźni staną przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja