Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podejrzany o produkcję narkotyków i obrót nimi

Data publikacji 17.12.2010

Kokainę, amfetaminę i marihuanę – w sumie około 5 kg narkotyków zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w mieszkaniu 32-letniego Michała A. Mężczyzna podejrzany jest o produkcję i obrót środkami odurzającymi. Wartość zabezpieczonego towaru to blisko 300 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadząc sprawę dotyczącą produkcji i obrotu znacznymi ilościami środków odurzających, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, już kilka miesięcy temu zlikwidowali dwie kompletne linie produkcyjne środków odurzających. Ta sprawa doprowadziła ich do kolejnych osób powiązanych z tym procederem.

Dzięki zgromadzonym materiałom i pracy operacyjnej policjanci wpadli na trop 32-letniego Michała A. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Michał A. miał na swoim koncie produkcję kilkudziesięciu kilogramów amfetaminy.

Mężczyzna wpadł w zasadzkę przygotowaną przez CBŚ. Policjanci bardzo dokładnie przeszukali mieszkanie, które wynajmował. Jak się okazało, był to magazyn środków odurzających. Na miejscu zabezpieczono około 5 kilogramów narkotyków: blisko 1 kg kokainy, 1,5 kg amfetaminy i 2,5 kg marihuany. Z wyliczeń funkcjonariuszy wynika, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to blisko 300 tysięcy złotych.

Do tej pory w tej sprawie aresztowano dwie osoby, które odpowiedzą za produkcję i obrót środkami psychotropowymi. Teraz o dalszym losie zatrzymanego Michała A. zadecyduje sąd.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KGP / kj/ mw)
 

Powrót na górę strony