Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza

Data publikacji 16.12.2010

Kryminalni ze Swarzędza zatrzymali czterech członków grupy przestępczej, którzy trudnili się kradzieżami torebek na tzw. wyrwę, włamaniami do samochodów oraz do obiektów handlowych. Wobec najbardziej aktywnego członka grupy sąd zastosował tymczasowy areszt, jeden z zatrzymanych natomiast odpowie w warunkach recydywy. Wszystkim grozi kara wieloletniego pozbawienia wolności.

Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku do Komisariatu Policji w Swarzędzu cyklicznie zaczęły napływać informacje o kradzieżach torebek na tzw. „wyrwę”. Kradzieży dokonywali młodzi mężczyźni, a miejscem ich działania był rejon ul. Piaski w Swarzędzu, a dokładniej okolice wiaduktu przy ul. Poznańskiej.

Sprawcy typując i obserwując swoje ofiary działali przez zaskoczenie. Głównie były to wysiadające z autobusu starsze kobiety. Kiedy dana kobieta znajdowała się pod wiaduktem, sprawcy atakowali ją energiczne wyrywając torebkę z ręki. Gdy ofiara broniła się i nie chciała oddać swojej własności, kończyło się to dla niej pobiciem.

Kryminalni ze Swarzędza ustalili członków tej grupy przestępczej, która prócz kradzieży torebek zajmowała się także włamaniami do samochodów oraz do obiektów handlowych.

Wcześnie rano policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań. Zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Byli to mężczyźni w wieku od 15 do 21 lat. W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania znaleziono nożyce do cięcia prętów, oraz pochodzące z kradzieży radia samochodowe i telefony komórkowe.

Wszystkim przedstawione zostały zarzuty kradzieży i rozbojów. Wobec najbardziej aktywnego członka grupy – 20-letniego Piotra S., Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Przestępcom grozi wieloletnie więzienie. Jeden z zatrzymanych odpowie w warunkach recydywy.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony