Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 17.12.2010

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brali udział w zbiegowisku grup pseudokibiców. Podczas starcia, do którego doszło pod koniec października, jeden z jego uczestników z ranami głowy i złamaną ręką trafił do szpitala.

Przypomnijmy :30 października oficer dyżurny Komisariatu V otrzymał informację od lekarza jednego ze szpitali o przywiezieniu młodego mężczyzny, który z ranami głowy i złamaną ręką trafił na blok operacyjny. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że obrażeń tych mężczyzna doznał podczas regularnej bijatyka pomiędzy szalikowcami dwóch śląskich klubów piłkarskich.

8 listopada br. policjanci zatrzymali trzech pierwszych pseudokibiców. Czwarty, gdy dowiedział się, że jest poszukiwany, sam zgłosił się na policję. 8 grudnia w ręce katowickich stróżów prawa wpadł piąty pseudokibic.

Wczoraj policjanci ze specjalnej grupy zatrzymali trzech kolejnych uczestników październikowej zadymy. Są nimi trzej mieszkańcy Katowic w wieku 20,23 i 25 lat.

W tej sprawie planowane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony