Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podrobiony towar o wartości 102 tys. złotych

Data publikacji 20.12.2010

Policjanci z Koszalina wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Darłowie zabezpieczyli podrobioną odzież i kosmetyki znanych światowych firm. Wartość towaru wyceniono na 102 tys. złotych. Sprzedawcom, u których został zabezpieczony towar, grozi kara do 5 lat więzienia.

W niedzielne na terenie giełdy towarowo-samochodowej koszalińscy policjanci prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej z Darłowa. Sprawdzali stoiska handlowe pod kątem legalności i pochodzenia sprzedawanego towaru. Towarzyszyli im przedstawiciele znanych firm produkujących ubrania, biżuterię i galanterię skórzaną. To oni na miejscu wskazywali, które przedmioty bezprawnie zostały oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi firm. Podróbki ujawniono na pięciu stoiskach.

Policjanci zabezpieczyli ponad 300 sztuk podrobionej odzieży, galanterii skórzanej i kosmetyków. Wartość wszystkich podrobionych przedmiotów wyceniono na 102 tys. złotych.

Wkrótce wszyscy sprzedawcy, u których został zabezpieczony towar, usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony