Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

50 tys. zł nagrody za pomoc

Data publikacji 21.12.2010

Myszkowscy policjanci poszukują sprawców kradzieży dwóch zabytkowych koron z gotyckiej figury Matki Bożej z Sanktuarium Leśniowskiego na przedmieściach Żarek. Za pomoc w ustaleniu sprawców tego rabunku została wyznaczona nagroda w wysokości 50 tysięcy złotych.

Do rabunku doszło 2 grudnia. Podczas popołudniowej mszy w Sanktuarium Leśniowskim w Żarkach okazało się, że na gotyckiej figurze Matki Bożej i Dzieciątka Jezus brakuje zabytkowych koron.

Sprawą zajęli się policjanci z grupy operacyjno – dochodzeniowej. Śledczy cały czas poszukują sprawców kradzieży, a wszelkie informacje i ślady są sprawdzane i weryfikowane.

Za pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży zabytkowych koron wyznaczono 20 tys. zł nagrody. W ubiegłym tygodniu z duchownymi z Zakonu Paulinów z Leśniowa skontaktował się mieszkaniec Piekar Śląskich, który, chcąc zachować anonimowość, dołożył do poprzedniej puli kolejnych 30 tysięcy zł.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub mogą pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym myszkowskiej Komendy Policji pod nr telefonów: 34 315 32 55 lub 34 315 32 00 lub 997.

Policjanci gwarantują rozmówcom pełną anonimowość!

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony