Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani bliźniacy z kilkudziesięcioma przestępstwami na koncie

Data publikacji 22.12.2010

Dzięki pracy kryminalnych z Przymorza do policyjnego aresztu trafiło dwóch 18-latków podejrzewanych o kilkadziesiąt przestępstw. Bliźniacy ukradli pięć samochodów, mają też na swoim koncie kilkanaście włamań, m.in. do kiosków, kontenerów i aut. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku kilkutygodniowych poszukiwań, kryminalni z Przymorza zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o kradzieże i włamania. Z policyjnych ustaleń wynika, że bliźniacy mają na swoim koncie aż kilkadziesiąt tego typu przestępstw głównie na gdańskiej Zaspie.

Sprawcy włamywali się do samochodów, kontenerów oraz kiosków. Ich łupem padły nawigacje, radioodtwarzacze, koła, telefony komórkowe, a nawet ok. 300 paczek papierosów. Nie pogardzili też ozdobnymi listwami z samochodów oraz reklamą LED jednej z pizzerii. Ukradli też pięć samochodów, m.in. vw golfy i passata. Straty pokrzywdzonych szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanych policjanci znaleźli przedmioty pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży.

Dzisiaj sąd zadecyduje, czy bliźniacy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony