Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana za udział w grupie przestępczej zatrzymana

Data publikacji 22.12.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę poszukiwaną za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się werbowaniem, wywożeniem osób do pracy za granicą oraz zmuszaniem ich do popełniania przestępstw. 26-latka ukrywała się od września br. To kolejna już osoba zatrzymana w tej sprawie.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 26-letnią mieszkankę Wrocławia poszukiwaną na podstawie listu gończego wystawionego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu. Kobieta poszukiwana była za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się werbowaniem osób z różnych miejscowości na terenie Dolnego Śląska, do nielegalnej pracy we Francji oraz przewożeniem ich przez granicę. Osoby te były bite i zmuszane do popełniania przestępstw na terenie Francji, Danii oraz innych państw Unii Europejskiej.

Kobieta poszukiwana była od września tego roku. Mieszkanka Wrocławia ukrywała się w różnych miejscach, w tym również przypuszczalnie przez pewien czas poza granicami naszego kraju. Wpadła w ręce stróżów prawa na jednej z ulic we Wrocławiu. 26-latka, która jest już kolejną osobą zatrzymaną w tej sprawie, była jednym z najistotniejszych ogniw tej grupy przestępczej.

Zatrzymana za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności .

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony