Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskana kolekcja medali

Data publikacji 24.12.2010

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie odzyskali kolekcję kilkudziesięciu medali i odznaczeń sportowych, która kilka dni temu została skradziona z pomieszczeń Instytutu Kultury Fizycznej US. Włamywacz wpadł na gorącym uczynku, kiedy chciał sprzedać medale w jednym z antykwariatów.

Do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wówczas pod osłoną nocy nieustalony sprawca włamał się do budynku uczelni. Z pomieszczeń zajmowanych przez wykładowców ukradł około 40 medali i odznaczeń sportowych oraz kamerę. Wspomniana kolekcja była zbierana przez szereg lat i przekazywana przez sportowców. W jej skład wchodziły między innymi odznaczenia państwowe oraz medale bądź znaczki o charakterze upamiętniającym wydarzenia sportowe, z igrzyskami olimpijskimi włącznie.

Po zgłoszeniu włamania policjanci zajęli się ustalaniem odpowiedzialnego za to przestępstwo. Na podstawie uzyskanej informacji kryminalni z KWP w Szczecinie zatrzymali wczoraj w jednym z antykwariatów 26-latka, który przyszedł sprzedać część skradzionej kolekcji. Okazało się, że już wcześniej w tym samym punkcie sprzedał 4 medale za 20 złotych mówiąc, że należały do jego dziadka. Wczoraj chciał sprzedać kolejne medale, które policjanci zabezpieczyli.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj w komisariacie Szczecin Śródmieście usłyszy zarzut za kradzież z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

26-latek jest mieszkańcem województwa wielkopolskiego. Jakiś czas temu był studentem szczecińskiego IKF-u, jednak uczelni nie ukończył.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony