Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyt

Data publikacji 29.12.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o usiłowanie wyłudzenia kredytu gotówkowego. Za tego typu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzewane o usiłowanie wyłudzenia, w jednej z placówek finansowych, kredytu gotówkowego w wysokości blisko 26 tys. złotych. Zatrzymani to 26-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat.

Dokumenty, a wśród nich sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, złożyła w placówce kobieta. Ponieważ potrzebowała poręczyciela, z „pomocą” przyszedł 28-latek, przedkładając również sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Mężczyzna posługiwał się przy tym cudzym – jak się później okazało pochodzącym z kradzieży – dowodem osobistym.

Organizatorem całego przedsięwzięcia okazał się natomiast 33-latek, który „zorganizował” fałszywe dokumenty. Wszystkie podejrzewane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Za usiłowanie oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony