Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice rozliczeni

Data publikacji 29.12.2010

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali kolejnych pseudokibiców. Odpowiedzą oni za naruszenie ładu i porządku publicznego, do którego doszło 23 października br. na stadionie Slavi w dzielnicy Ruda 1. Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do naruszenia ładu i porządku publicznego doszło na stadionie Klubu Slavia Ruda Śląska w sobotę 23 października 2010 roku. Podczas meczu piłkarskiego organizator imprezy zwrócił się do Policji o pomoc w przywróceniu ładu i porządku publicznego. Funkcjonariusze skuteczną interwencją zapobiegli konfrontacji między chuliganami stadionowymi. Podczas przywracania porządku stróże prawa wielokrotnie zostali znieważeni obelżywymi wyzwiskami a podczas próby legitymowania zostali zaatakowani przez pseudokibiców. Wobec najbardziej agresywnych napastników policjanci użyli broni gładkolufowej.

Ujęto dziesięciu najbardziej krewkich chuliganów. Wśród zatrzymanych osób cztery były nieletnie.

Do tej pory dwanaście osób usłyszało łącznie dwadzieścia osiem zarzutów. Wcześniej dwóch podejrzanych trafiło do aresztu, czterech oddanych zostało pod dozór policji, zaś w sprawie nieletnich decyzję podjął sąd rodzinny.

Śledczy prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony