Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić kredyt - zatrzymali go policjanci

Data publikacji 30.12.2010

Policjanci z Olsztyn zatrzymali mężczyznę wyłudzającego kredyty w bankach. Jak ustalili funkcjonariusze, 42-letni Jacek D. w jednym z banków na olsztyńskiej starówce próbował wyłudzić 20 tys. złotych, przedkładając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Z dokumentu tego wynikało, że mężczyzna zatrudniony jest w jednej z firm z województwa lubuskiego jako przedstawiciel handlowy i zarabia 4,3 tys. złotych.

Najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu za poświadczenie nieprawdy 42-letni mieszkaniec Olsztyna. Jacek D. został zatrzymany wczoraj około godziny 10.30, w jednym z banków na olsztyńskiej starówce, przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna chciał wyłudzić kredyt w wysokości 20 tys. złotych, przedkładając pracownikom banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Z dokumentu wynikało, że 42-latek jest przedstawicielem handlowym jednej z firm w województwie lubuskim i zarabia 4,3 tys. złotych. Personel banku, podejrzewając, że Jacek D. może chcieć wyłudzić kredyt poinformowali o zdarzeniu policjantów, a ci zatrzymali 42-latka.

Jak się okazało, wczorajsza wizyta Jacka D. w olsztyńskim banku nie była jego pierwszą próbą wyłudzenia pieniędzy. Mężczyźnie udało się uzyskać wcześniej w innych bankach dwa kredyty, gotówkowy oraz na zakup samochodu, ponadto podjął klika innych, nieudanych prób oszukania banków, także spoza Olsztyna.

W sumie Jacek D. wyłudził pieniądze w kwocie 35 tys. złotych i usiłował wyłudzić kolejne 115 tysięcy. Dzisiaj 42-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie będą przeprowadzone dalsze czynności procesowe.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony