Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 11 tys. porcji marihuany

Data publikacji 05.01.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono dużą ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 11 tys. porcji. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości narkotyków, kara ta może wynieść nawet do lat 8.

4 stycznia 2011 roku około godz. 23.30 funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas patrolu jednej z ulic na osiedlu Kosmonautów zauważyli otwarte drzwi garażu przy bloku mieszkalnym. Z wnętrza pomieszczenia dochodziły odgłosy muzyki. Policjanci postanowili sprawdzić tę sytuację.

Po wejściu do garażu okazało się, że znajdują się w nim dwaj mężczyźni, którzy urządzili sobie imprezę ... przy fajce wodnej. Na stole, oprócz fajki wodnej, znajdowała się torebka z zawartością suszu roślinnego oraz szklana lufka. Funkcjonariusze ujawnili też wiaderko z dużą ilością suszu roślinnego, jak się później okazało - marihuany, a także dwie fajki wodne.

Policjanci zatrzymali 27- i 41-latka, którzy trafili do policyjnego aresztu. Zabezpieczono dużą ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 11 tysięcy porcji. Obecnie wyjaśniane są okoliczności zdarzenia, w tym źródło pochodzenia narkotyków, a także to, co mężczyźni planowali z nimi zrobić.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości narkotyków, kara ta może wynieść nawet do lat 8.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony