Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje linii telekomunikacyjnych

Data publikacji 05.01.2011

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku zatrzymali na gorącym uczynku czterech sprawców kradzieży linii telekomunikacyjnych. Skradzione kable opalali i sprzedawali w punkcie skupu złomu. Zatrzymanym za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło na terenie powiatu radomszczańskiego. 3 stycznia sprawcy wpadli na gorącym uczynku, kiedy kradli przewody w okolicach małej miejscowości w gminie Kamieńsk. Złodzieje byli zupełnie zaskoczeni, kiedy w środku nocy zobaczyli policjantów. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego w wieku od 17 do 48 lat, cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Niedaleko miejsca kradzieży funkcjonariusze ujawnili opla astrę, którym sprawcy przyjechali na tzw. gościnne występy. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli w lesie nożyce i blisko 1000 metrów linii telekomunikacyjnej, część była już zwinięta i przygotowana do wywiezienia.

Podczas przeszukania miejsc zamieszkania tych mężczyzn policjanci ujawnili krążki z tzw. liną nośną, opalone elementy linii telekomunikacyjnych, fragmenty linii, zwęglone tworzywo sztuczne. Sprawcy skradzione kable opalali, a następnie sprzedawali w punkcie skupu złomu i dzielili się pieniędzmi. W ten sposób działali co najmniej przez ostatnie 4 miesiące i to zarówno na terenie powiatu radomszczańskiego jak i piotrkowskiego.

Śledczy już wiedzą, że zatrzymani na swoim koncie mają wiele tego typu przestępstw a zebrany materiał pokaże ile usłyszą zarzutów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony