Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ojciec z synem uprowadzili mężczyznę

Data publikacji 05.01.2011

W biały dzień w centrum Ełku 48-latek oraz jego 24-letni syn wciągnęli do samochodu mężczyznę, po czym uwięzili go na całą noc w swoim mieszkaniu. Pokrzywdzony nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu. Zapewniono mu nawet posiłki, napoje i papierosy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tłem uprowadzenia były rozliczenia finansowe. Teraz ojciec i syn staną przed sądem. 48-latkowi i 24-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony został uprowadzony w środku dnia w centrum Ełku. Sprawcy wciągnęli mężczyznę do samochodu i zawieźli go do swojego mieszkania. Tam więzili pokrzywdzonego przez całą noc. W wyniku czynności podjętych przez kryminalnych, pokrzywdzony odzyskał wolność. Mężczyzna nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawcami okazali się 48-latek i jego 24-letni syn, którzy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Z materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów wynika, że tłem uprowadzenia mogły być rozliczenia finansowe między stronami.

Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem za pozbawienie człowieka wolności. 48-letniemu Markowi R. i jego synowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony