Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Chińczyk" zatrzymany

Data publikacji 05.01.2011

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali poszukiwanego Rafała M. pseudonim "Chińczyk". Mężczyzna ma do odsiadki kilka lat więzienia za wymuszenie rozbójnicze. To 52 osoba poszukiwana, która została zatrzymana przez specjalny zespół pościgowy policji w Poznaniu.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu za wymuszenie rozbójnicze. Sąd nakazał osadzić zatrzymanego w areszcie śledczym.

Rafał M. (36 l) pseudonim „Chińczyk” został namierzony przez specjalną policyjną grupę pościgową w Poznaniu kiedy jechał samochodem. Ciemne audi A6 zostało zatrzymane na ul. Krzywoustego, a zaskoczony sytuacją „Chińczyk” nawet nie próbował uciekać. Od razu trafił do aresztu na ul. Młyńską.

Policjanci kryminalni dobrze znają zatrzymanego Rafała M. Przewijał się on wielokrotnie w sprawach kryminalnych. Kilka razy był aresztowany. Przewijał się w jednej ze spraw prowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze, które rozpracowywało siatkę przemytników narkotykowych.

Zespół poszukiwawczy z KWP Poznań najskuteczniejszy w kraju. W 2010 roku policjanci wchodzący w skład tej grupy zatrzymali 52 poszukiwanych za najpoważniejsze przestępstwa. W ich ręce wpadło w minionym roku między innymi 3 zabójców.

Ściganie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości jest jednym z ważnych zadań policji. W ubiegłym roku wielkopolska policja zarejestrowała 11 762 osoby poszukiwane za różne przestępstwa. Spośród nich 10 208 zostało odnalezionych przez policyjnych poszukiwaczy. Oznacza to, że z każdych 100 poszukiwanych 87 zostało odnalezionych, zatrzymanych i odtransportowanych do zakładu karnego albo aresztu śledczego.

KWP w Poznaniu

Powrót na górę strony