Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W dwie minuty od alarmu do ratunku

Data publikacji 06.01.2011

Policjanci z komisariatu rzecznego uratowali tonącego w Wiśle mężczyznę. „Wodniacy” dotarli na miejsce w dwie minuty od otrzymania alarmowej informacji. Wyczerpanego 23-latka wyciągnięto z lodowatej wody i dostarczono do oczekującej na nabrzeżu karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i objęty niezbędną pomocą lekarską.

Godzina 16:37. Do telefonu alarmowego Policji wpływa anonimowa informacja o tonącym w Wiśle mężczyźnie. Dyżurny natychmiast powiadamia policjantów z komisariatu rzecznego. Na ratunek rusza poduszkowiec. To jedna z trzech policyjnych łodzi, które mogą poruszać się po zamarzniętym akwenie.

Godzina 16:39. Patrol motorowodny zauważa mężczyznę, który z trudem utrzymuje się na powierzchni wody. Policjanci natychmiast rozpoczynają akcję ratowniczą. Załoga poduszkowca wciąga mężczyznę na pokład łodzi.

23-latek był przytomny, lecz skrajnie wyczerpany i wychłodzony. Nie można było nawiązać z nim kontaktu. Policjanci szybko przewieźli mężczyznę do komisariatu rzecznego przy Wybrzeżu Szczecińskim. Tam oczekiwała karetka pogotowia ratunkowego. Młody człowiek został przekazany pod opiekę lekarza.

W najbliższą niedzielę odbędzie się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można w nim wylicytować rejs po Wiśle policyjnym poduszkowcem. Zwycięzca aukcji z osobą towarzyszącą spędzą na wodzie około 20 minut. Będą również mieli możliwość poznania szczegółów służby funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego KSP. „Wodniacy” wielokrotnie ratowali ludzkie życie. Warto poznać tych policjantów i posłuchać ich wspomnień.

KSP

Powrót na górę strony