Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperatów

Data publikacji 07.01.2011

Szybka reakcja policjantów oraz czujność sąsiadki z Jabłonowa Pomorskiego, pomogły uratować 68-latka, który próbował odebrać sobie życie. Policjanci w porę wyważyli drzwi do mieszkania i podjęli reanimację, dzięki której przywrócono czynności życiowe niedoszłemu samobójcy. Dębiccy policjanci także uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Pomoc funkcjonariuszy nadeszła po telefonicznym zgłoszeniu sąsiadki mężczyzny. 52-letni mieszkaniec Dębicy trafił do szpitala.

Wczoraj do dyżurnego policji w Brodnicy zadzwoniła zaniepokojona sąsiadka samotnie mieszkającego mężczyzny. Poinformowała, że ma złe przeczucie, iż jej sąsiadowi mogło się coś stać, ponieważ nie widziała go od rana, mężczyzna nie reaguje na pukanie do drzwi, a na pewno znajduje się wewnątrz mieszkania. Dyżurny wysłał natychmiast pod wskazany adres patrol mundurowych.

Policjanci potwierdzili, że drzwi od mieszkania są zamknięte, w środku jest zapalone światło, jednak nikt nie reaguje na pukanie i wezwania. Jeden z funkcjonariuszy wspiął się na budynek, aby przez okno ocenić, co dzieje się w mieszkaniu. Dostrzegł, że w pokoju pod ścianą siedzi mężczyzna i nie porusza się. Funkcjonariusze, po wyważeniu drzwi i wejściu do mieszkania, natychmiast odcięli sznurek z szyi mężczyzny. 68-latek nie dawał oznak życia, więc policjanci przystąpili do reanimacji, dzięki której udało się przywrócić oddech.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia odwiozła niedoszłego samobójcę do szpitala. Dzięki profesjonalnemu podejściu policjantów  i czujności sąsiadki udało się uratować ludzkie życie.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

***

Dyżurny dębickiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety, która powiadomiła, że skontaktował się z nią sąsiad, który oświadczył, że z powodu kłopotów osobistych zamierza odebrać sobie życie. Kobieta nie potrafiła podać bliższych szczegółów.

 Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji, który rozpoczął poszukiwania mężczyzny. Funkcjonariusze przeszukiwali także piwnice bloku. Po chwili znaleźli tam duszącego się mężczyznę  z zaciśniętą na szyi pętlą. Błyskawicznie odcięli węzeł i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

 Mężczyznę przewieziono do Szpitala Powiatowego w Dębicy. Jak ustalili policjanci, 52-letni mieszkaniec Dębicy od dłuższego czasu nadużywał alkoholu. Tego dnia najprawdopodobniej również był pod jego wpływem. Na szczęście pomoc przybyła na czas. 

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony