Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dla WOŚP

Data publikacji 09.01.2011

W całej Polsce policjanci wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie tylko dbają o porządek i bezpieczeństwo kwestujących i uczestników. Biorą także udział w aukcjach internetowych, zbiórkach pieniędzy i pokazach sprzętu.

Już od godzin porannych policjanci w całym kraju wzmogli swoje działania tak aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom Orkiestry – zarówno kwestującym, wolontariuszom jak także tym którzy przybyli jedynie przyjrzeć się imprezom towarzyszącym zbiórce pieniędzy. Na szczytny cel - sprzęt do diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami nerek - zbiera pieniądze również Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, któremu towarzyszą policyjni antyterroryści. Goszczący na scenie przed Pałacem Kultury i Nauki generał Matejuk wystrzałem z pistoletu startowego rozpoczął także warszawski bieg WOŚP.

Przed gmachem Pałacu Kultury i Nauki stanęło policyjne stoisko, przygotowane przez KSP. Odbywają się tam konkursy dla najmłodszych dotyczące bezpieczeństwa, prezentowany jest policyjny sprzęt kołowy i pływający. Odwiedzający stoisko mogą usiąść na policyjnym motorze, wejść do radiowozu, obejrzeć policyjne wyposażenie.

Przypominamy, że cały czas trwają aukcje internetowe. Komenda Główna Policji wystawiła na licytację m.in. lot policyjnym śmigłowcem, kurs wyprowadzania pojazdu z poślizgu, rejs po Wiśle poduszkowcem oraz pobyt w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Bezpiecznie podczas WOŚP

WOŚP w obiektywie

Powrót na górę strony