Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 10.01.2011

Policjanci zatrzymali 22 mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce pseudokibiców pod Poddębicami. Grozi im do 10 lat więzienia. Nad sprawą pracuje specjalny zespół powołany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania wytypowanych już osób.

8 stycznia 2011 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o bójce pod Poddębicami. Wstępne dane wskazywały na udział w tym zdarzeniu blisko 300 agresywnych pseudokibiców, zantagonizowanych klubów piłkarskich. W momencie, gdy na miejscu bójki pojawiły się radiowozy policyjne, uczestnicy natychmiast rozjechali się. Pozostawili bez pomocy dotkliwie pobitego, młodego mężczyznę. Lekarz stwierdził jego zgon. Funkcjonariusze ustalili tożsamość denata. Okazał się nim 24-letni łodzianin, mieszkaniec dzielnicy Górna. Ostatnia doba to szeroko zakrojone działania związane z identyfikacją uczestników bójki oraz zabezpieczeniem śladów.

W działania zaangażowani są policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Łodzi, a także poddębiccy funkcjonariusze. Juz pierwszego dnia, w sobotę, zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 19 do 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi. Mężczyzn przesłuchano jako podejrzanych o udział w bójce, w której śmierć poniósł 24-latek. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Do tego czasu pozostaną w policyjnym areszcie. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kastety, ochraniacze na szczęki i ręce oraz odzież z insygniami tzw. bojówek. Funkcjonariusze cały czas docierają do kolejnych osób związanych z bójką. W niedzielę zatrzymano 14 mężczyzn.

Dotychczasowe działania pozwoliły na zweryfikowanie liczby uczestników bójki - jak ustalono, brało w niej udział około 150 osób.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony