Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał sprawy przemytników narkotyków

Data publikacji 10.01.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zakończyli śledztwo w sprawie 13-osobowego gangu narkotykowego. Do sądu w Poznaniu wpłynął akt oskarżenia przeciwko podejrzanym. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie nią, handel i przemyt narkotyków grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zakończyli śledztwo w sprawie przemytników i handlarzy narkotykowych z Poznania. Wspólnie z Prokuraturą Rejonową Poznań Stare Miasto zgromadzili dowody przeciwko 13 osobom zamieszanym w ten proceder. Pod koniec grudnia do sądu wpłynął akt oskarżenia. Na czele oskarżonych stanie Dariusz K. z Warszawy, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą działającą w Poznaniu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Jesienią 2009 r. funkcjonariusze CBŚ wraz policjantami SPAP-u KWP Poznań i celnikami Izby Celnej w Poznaniu zatrzymali na granicy w Świecku forda mondeo i land rovera. Podczas przeszukania aut, pies wyszkolony do wykrywania narkotyków znalazł środki odurzające w kole zapasowym jednego z aut. Były to paczki z 3 kg marihuany o wartości ok. 60 tys. złotych. Krzysztof B., Dariusz S. i Krzysztof M. zostali zatrzymani. Jeden z nich kilka lat temu spędził dłuższy czas w brytyjskim więzieniu za przemyt i handel narkotykami.

W tym samym czasie, w którym odbywała się akcja na granicy, policjanci zatrzymywali w Poznaniu kolejne osoby zamieszane w tę sprawę. U jednej z tych osób również znaleziono narkotyki – amfetaminę.

W styczniu 2010 roku policjanci zatrzymali w Warszawie Dariusza K. (52 l.) - szefa tej grupy przestępczej. Wcześniej był on członkiem grupy przestępczej rozbitej przez austriackich policjantów. Został on wówczas skazany za przemyt i handel narkotykami i spędził w więzieniu 10 lat.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony