Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas WOŚP

Data publikacji 10.01.2011

Podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do 65 incydentów. Biorąc pod uwagę, że w kwestach uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy, jest to niewielka liczba. Na bezpieczeństwo miało wpływ zaangażowanie policjantów, a także odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie wolontariuszy.

Nad kwestującymi w całej Polsce podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy, zarówno umundurowanych, jak i po cywilnemu. Policjanci zwracali uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Jak co roku, pilnowali też porządku na imprezach oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.

WOŚP jest imprezą bezpieczną: w 2008 r. odnotowaliśmy 72 negatywne zdarzenia z udziałem kwestujących, w 2009 - 62, w zeszłym roku – tylko 58, w tym roku – 65. Zatrzymano 42 osoby, w tym 28 nieletnich. Incydenty polegały głownie na próbach kradzieży lub kradzieżach, rozbojach i oszustwach.

Bezpieczny przebieg 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to efekt pracy kilkunastu tysięcy funkcjonariuszy, a także odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie wolontariuszy kwesty.

WOŚP w obiektywie

Policjanci dla WOŚP

Powrót na górę strony