Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga czerwone!

Data publikacji 12.01.2011

25 kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej ukarali w ciągu zaledwie dwóch godzin policjanci z białostockiej drogówki. W grupie nieodpowiedzialnych kierujących znalazł się także kierowca miejskiego autobusu.

Wczoraj przez dwie godziny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzili działania "Uwaga czerwone". Na kilku skrzyżowaniach, m.in. ulic Jurowieckiej i Sienkiewicza, Wasilkowskiej i Andersa, Jana Pawła II i Sikorskiego, a także w rejonie Placu Dmowskiego mundurowi sprawdzali stosowanie się kierowców do sygnalizacji świetlnej. Policyjne videorejestratory zamontowane w radiowozach wspierane przez miejski monitoring rejestrowały kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Niestety okazało się, że w tak krótkim czasie urządzenia zarejestrowały 25 wykroczeń związanych z wjeżdżaniem na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wśród zarejestrowanych przypadków był m.in. autobus komunikacji miejskiej.

Pamiętajmy, że wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle niesie za sobą lbrzymie zagrożenie, gdyż w tym czasie mogą tam już być inne pojazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą, że światło czerwone to nic innego jak sygnał STOP, a zatrzymanie się przed nim jest bezwzględnym obowiązkiem. Taryfikator mandatowy za to wykroczenie przewiduje mandat w wysokości do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

(WKP w Białymstoku / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 149.97 KB)

Powrót na górę strony