Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany 6 listami gończymi

Data publikacji 12.01.2011

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 20-latka poszukiwanego 6 listami gończymi wydanymi przez olsztyński sąd i prokuraturę. Patryk W. od dwóch lat ukrywał się w Holandii, unikając odpowiedzialności za oszustwa internetowe. Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży telefony komórkowe, po otrzymaniu pieniędzy, nie wysyłał zamówionego towaru. Mógł oszukać nawet kilkaset osób na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w jednej z miejscowości pod Olsztynem zatrzymali wczoraj około godziny 18.00 poszukiwanego od dwóch lat 20-latka. W tym czasie Patryk W. ukrywał się na terenie Holandii. Był on poszukiwany 6 listami gończymi wydanymi przez olsztyński sąd i prokuraturę za oszustwa internetowe. 20-latek na jednym ze znanych portali oferował do sprzedaży telefony komórkowe i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po otrzymaniu pieniędzy, do żadnego ze swoich klientów nie wysłał zamówionego towaru. Policjanci ustalili, że mężczyzna mógł w ten sposób oszukać nawet kilkaset osób na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policjanci pracujący nad tą sprawą, ustalili, że w najbliższych dniach 20-latek może przyjechać do Polski. Gdy kryminalni mieli pewność, że Patryk W. odwiedził swoich bliskich, postanowili go zatrzymać. Mężczyzna ukrył się na poddaszu domu jednorodzinnego. Gdy 20-latek usłyszał wchodzących po schodach policjantów schował się w wacie mineralnej. Patryk W. został zatrzymany.


Mężczyzna jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego. Nie był on wcześniej karany, ma do odbycia karę 6 lat pozbawienia wolności. Nadal wobec 20-latka jest prowadzonych kilka spraw.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony