Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas przemytu 30 kg marihuany z Holandii

Data publikacji 14.01.2011

Czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej na terenie Warszawy zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP. Podejrzani wpadli, przemycając z Holandii 30 kg marihuany, której wartość szacuje się na około milion złotych. Cała czwórka - Grzegorz M. ps. Gregor, Sebastian R. ps. Młody, Michał R. ps. Pinokio oraz Jarosław B. - trafiła na trzy miesiące do aresztu.

Zabezpieczone narkotyki zostały przemycone z Holandii i miały być, przez sieć dilerów, wprowadzone do obrotu w Warszawie. Działania Centralnego Biura Śledczego były prowadzone w ścisłej współpracy z policją holenderską i niemiecką. Przestępców obserwowano od momentu zakupu narkotyków w Holandii do ich dostarczenia na teren Polski. Zatrzymanie przeprowadzono podczas rozładunku narkotyków - sprawcy zostali zupełnie zaskoczeni.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany po przygotowaniu do dystrybucji detalicznej szacowana jest na około milion złotych.

Grzegorzowi M., Sebastianowi R., Michałowi R. oraz Jarosławowi B. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(CBŚ KGP / mw)

Powrót na górę strony