Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Srebrne odznaki dla policjantów "Za Opiekę nad Zabytkami"

Data publikacji 14.01.2011

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył czterech policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Srebrną Odznaką "Za Opiekę Nad Zabytkami". W imieniu Ministra, odznaki wręczył funkcjonariuszom Dyrektor Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych w Warszawie Piotr Ogrodzki.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dokładnie rok temu zatrzymali sprawcę kradzieży obrazu Claude’a Moneta " Plaża w Pourville". Odzyskane zostało również to drogocenne dzieło. Zatrzymanie po wielu latach sprawcy kradzieży i odzyskanie obrazu, to jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów w historii polskiej i światowej Policji na niwie walki z kradzieżami dzieł sztuki. To zarówno powód do dumy, a także wielka satysfakcja dla każdego z policjantów, który przyczynił się zakończenia tej sprawy. To także dowód na to, że we współczesnej Policji, nie ma spraw „odkładanych na półkę”, a konsekwencja i wytrwałość funkcjonariuszy, pozwalają doprowadzić sprawy do finału.

Trud ten został zauważony i doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Minister odznaczył czterech policjantów pionu kryminalnego i dochodzeniowo śledczego srebrną odznaką "Za Opiekę Nad Zabytkami". W imieniu Ministra, odznakę wręczył funkcjonariuszom Dyrektor Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych Piotr Grodzki. Pamiątkowy ryngraf otrzymał również z rąk Pana Dyrektora Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. Romuald Miling.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony