Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa sumo

Data publikacji 21.03.2007

Wypchnąć za wyznaczone koło lub przewrócić – takie zadanie mieli młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy walczyli w szkolnych Mistrzostwach Sumo. W zawodach udział wzięło 21 zawodników.

Była to kolejna z serii imprez sportowych, w jakich udział brać mogą słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Zawody mają na celu podnoszenie sprawności fizycznej, ale także są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.
Występujący zawodnicy walczyli bardzo ambitnie, im bliżej finału, tym emocje w hali były coraz większe. Nie obyło się także bez kilku, na szczęście, niegroźnych kontuzji.
- Podczas turnieju potrzebne są nie tylko umiejętności i wola walki, ale także szczęście – mówi podinsp. Grzegorz Przybysz, jeden z jurorów.
Uczestnicy mistrzostw sumo mieli różne motywacje, aby wystąpić na macie. Dla jednych była to chęć sprawdzenia się w nietypowej dyscyplinie a dla innych próba przypomnienia sobie technik zapaśniczych, które uprawiali w przeszłości. Organizatorem mistrzostw był Zakład Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Słupsku.
 
Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Sumo
1. miejsce – post. Marcin Klekowski, KPP w Sochaczewie
2. miejsce – post. Piotr Dajewski, KWP w Bydgoszczy
3. miejsce – post. Sebastian Ormowski, KPP w Kołobrzegu
Powrót na górę strony