Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fikcyjnie "porwana za młodu"

Data publikacji 21.03.2007

Do Komendy w Bełchatowie zgłosili się rodzice 16-latki, która nie wróciła na noc domu. Przerażeni rodzice oświadczyli, że godzinę wcześniej odebrali anonimowy telefon od mężczyzny, który oznajmił, że jeśli nie otrzyma od nich pieniędzy, córce stanie się krzywda.

Policjanci odwiedzili szkołę, do której uczęszcza nastolatka. Niestety bełchatowianka nie pojawiała się tam już od tygodnia. Policjanci ustalili również, że dziewczyna w ostatnim czasie była widywana w towarzystwie swojego rówieśnika. Funkcjonariusze ustali personalia 16-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego i dotarli do jego miejsca zamieszkania.

W mieszkaniu zastano go w towarzystwie 16-latniej - rzekomo porwanej dziewczyny. Okazało się, że para dogadała się między sobą, aby sfingować porwanie i w ten sposób wyłudzić pieniądze od rodziców. Ustalono, że telefon, z którego 16-latek dzwonił do nich z groźbami i żądaniem okupu należał do ich córki. Dziewczyny kupiła go tydzień wcześniej nie informując o tym ani matki, ani ojca. 16-latka i jej wspólnik zostali zatrzymani przez Policję. Teraz „młodą parą” zajmie się Sąd Rodzinny, który zadecyduje o ich dalszym losie.

 

Powrót na górę strony