Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwa związane z kradzieżami samochodów

Data publikacji 18.01.2011

Zlikwidowana "dziupla", odzyskane dwa skradzione samochody, zabezpieczone części samochodowe pochodzące z aut kradzionych w Polsce i w Niemczech oraz zatrzymane dwie osoby - to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Komisariatu Policji w Leśnej oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Lubaniu.

W ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Leśnej oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o przestępstwa związane z kradzieżami samochodów. Mężczyźni zostali zatrzymani na jednej z posesji w powiecie lubańskim. Tam też w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze ujawnili "dziuplę samochodową". Policjanci odzyskali pochodzące z kradzieży dwa wysokiej klasy samochody osobowe, oraz zabezpieczyli szereg części samochodowych pochodzących z aut kradzionych na terenie Niemiec.

Zatrzymanym za nabywanie mienia pochodzącego z przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież pojazdu natomiast do 10 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja