Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa żoliborska rozbita

Data publikacji 21.03.2007

Policjanci z mazowieckiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami warszawskiego CBŚ i płockimi prokuratorami rozbili tzw. „grupę żoliborską”. Zatrzymano trzynaście osób. Członkowie gangu podejrzani są m.in. o dokonanie napadów z użyciem broni palnej, zabójstw, wymuszeń, haraczy, handlu narkotykami oraz wyłudzeń kredytów bankowych.

Grupa działała od 2002 r. na terenie Warszawy i północnego Mazowsza, tj. powiatów płockiego, płońskiego i ciechanowskiego.

Przestępcy z tej grupy byli na tzw. "pensji", tzn. otrzymywali pieniądze w zależności od swojej pozycji w hierarchii grupy. Grupa dysponowała bronią automatyczną i samochodami, który były "wypożyczane" członkom grupy do konkretnych przestępstw. Broń została odzyskana przez policjantów podczas jednej z poprzednich realizacji. Przestępcy działali w konspiracji również wobec swoich kompanów, tzn. nie wiedzieli np. gdzie mieszkają. Jeden z dzisiaj zatrzymanych ukrywał się u swojej konkubiny w domku letniskowym, a inny mieszkał w domu swojej matki w środku puszczy kampinoskiej.

Przy zatrzymanych zabezpieczono dowody świadczące o ich działalności przestępczej, m.in. dokumenty do legalizacji kradzionych samochodów, pochodzące z napadu artykuły i akcesoria elektroniczne. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie do nich należące, tzn. samochody i sprzęt elektroniczny.

W działaniach brało udział 250 funkcjonariuszy Policji.
Powrót na górę strony