Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja samochodowych dziupli

Data publikacji 21.03.2007

Dolnośląscy policjanci w ciągu kilku dni we Wrocławiu i w Świdnicy zlikwidowali kilka dziupli samochodowych, w których zabezpieczono przedmioty pochodzące z kradzieży o wartości ponad 1,5 miliona złotych.

W Świdnicy funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń należących do 35-letniego mieszkańca tego miasta, zabezpieczyli 10 silników z samochodów marki Audi i VW, silnik z samochodu marki Citroen C-3 oraz 10 oryginalnych radio-odtwarzaczy samochodowych. W tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że cztery ze znalezionych tam silników pochodzą z kradzieży dokonanych z terenu Europy Zachodniej.

We Wrocławiu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku: 35-39 lat podejrzanych o posiadanie przedmiotów pochodzących z kradzieży. W kilku miejscach podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i garaży funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy oraz części różnych marek samochodowych m. in. elementy karoserii, fotele, silniki od samochodów Mercedes, Vw Sharan, Vw Passat, Audi, Vw T-4. Ponadto w jednym z miejsc policjanci zabezpieczyli samochód dostawczy Mercedes Sprinter, na którym znajdowały się płaszcze o wartości ok. 40 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze auto zostało skradzione wraz ze znajdującym się na skrzyni ładunkowej towarem.

W sumie policjanci zabezpieczyli części kilkunastu pojazdów pochodzących z kradzieży z terenu Niemiec, Francji i Polski o wartości nie mniejszej niż 1,5 miliona złotych, w tym dwa całe pojazdy marki Mercedes. 

Za posiadanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Powrót na górę strony