Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 19.01.2011

Kolejny pseudokibic został zatrzymany przez kryminalnych z chorzowskiej Komendy Policji w związku z zakłóceniami przebiegu meczu piłkarskiego. 23-letni mieszkaniec Łazisk Górnych 7 listopada ubiegłego roku, podczas meczu "Ruch Chorzów"- "Lech Poznań", brał udział w stadionowej bójce. Chuliganowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia. To już jedenasta osoba zatrzymana w tej sprawie.

Wczoraj chorzowscy policjanci zatrzymali kolejnego chuligana, który podczas meczu odbywającego się na stadionie Ruchu Chorzów, brał czynny udział w bójce, jaką wywołali pseudokibice chorzowskiego klubu, atakując pracowników ochrony. Nastawieni agresywnie stadionowi chuligani podczas meczu zeszli z sektorów i obrzucili funkcjonariuszy butelkami, kamieniami i kawałkami powyrywanych przedmiotów.

23-latek to jedenasta osoba zatrzymana w tej sprawie. Podobnie, jak pozostałym pseudokibicom, zatrzymanemu chuliganowi zarzuca się czynną napaść na policjantów i pracowników ochrony oraz zakłócenie ładu i porządku.

Dzisiaj mężczyzna stanie przed prokuratorem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Za zarzucane mu zachowanie może spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony