Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na rosyjskich studentów zatrzymani

Data publikacji 21.03.2007

Policjanci zatrzymali ostatniego ze sprawców rozboju jakiego dopuścili się trzej mieszkańcy miejscowości Biała na studentach z Rosji. Do napadu doszło w nocy z 12 na 13 marca. Do idących ulicą Powstańców Warszawy w Rzeszowie dwóch studentów podeszli trzej młodzi mężczyźni. Grożąc nożem zażądali wydania cennych przedmiotów.

Zaatakowani studenci próbowali się bronić ale jeden z napastników wyją nóż introligatorski, którym zaczął grozić napadniętym. W tym czasie pozostali napastnicy przeszukali kieszenie swoich ofiar. Zabrali im zegarek, telefon komórkowy i pieniądze.

Następnie sprawcy rozboju przeskoczyli przez ogrodzenie stadionu i uciekli. Całe zdarzenie obserwował kolega studentów. Słyszał rozmowę napastników z której wynikało, że trzej mężczyźni chcą pobić Rosjan. Natychmiast zawiadomił policję o całym zdarzeniu. 

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione przez napastników i zebrali informację, które pomogły w ustaleniu sprawców rozboju. Pierwszy z napastników zatrzymany został już w czwartek 15 marca. Zatrzymany przyznał się do winy i został aresztowany na okres trzech miesięcy. Następnego dnia w ręce policji wpadł drugi z napastników. Ze względu na jego wiek w jego sprawie wypowie się Sąd dla nieletnich.

Ostatni ze sprawców rozboju zatrzymany w poniedziałek 19 marca, to ten, który w czasie zajścia użył noża wobec napadniętych. 

Pełnoletnim sprawcom rozboju grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony