Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania przemytników narkotyków

Data publikacji 21.03.2007

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby wchodzące w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z terenu Holandii do Polski, a następnie wprowadzaniem ich do obrotu na terenie całego kraju. Policjanci w tej sprawie zabezpieczyli łącznie około 7 kg marihuany, 10 kg amfetaminy i około tysiąca sztuk tabletek ecstasy.

W ciągu ostatnich czterech dni funkcjonariusze szczecińskiego Centralnego Biura Śledczego ze specjalnej grupy operacyjno-śledczej powołanej przez Komendanta Głównego Policji, wspólnie z policjantami Sekcji dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali trzech mężczyzn.
 
Do zatrzymania pierwszego z nich - obywatela Cypru na stałe mieszkającego w Holandii doszło przy udziale Straży Granicznej na przejściu granicznym w Kołbaskowie. Kolejnych zatrzymano następnego dnia wcześnie rano w Szczecinie.
 
Oprócz tych trzech osób w skład zorganizowanej grupy przestępczej wchodziły dwie inne osoby wcześniej zatrzymane i tymczasowo aresztowane. Całej piątce przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 30-letniemu Piotrowi J. zarzut kierowania grupą. Ponadto są oni podejrzani o przemyt narkotyków z Holandii do Polski.
 
Wszystkim osobom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie, w trakcie której ogółem zatrzymano na terenie całej Polski 74 osoby, spośród których 59 tymczasowo aresztowano. Grupie zarzuca się dotychczas udowodnione wprowadzenie na terenie Polski około 1,5 tony różnego rodzaju narkotyków.
 
Policjanci zabezpieczyli łącznie około 7 kg marihuany, 10 kg amfetaminy, około tysiąca sztuk tabletek ecstasy i taką samą ilości listków LSD. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie około 320 tysięcy złotych oraz mienie podejrzanych.
Powrót na górę strony