Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa napadu na jubilera w 2005 r. rozwiązana

Data publikacji 21.03.2007

Policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP rozwiązali zagadkę kryminalną napadu na jubilera z 2005r. 39–letni Dariusz M. odpowiedzialny za napad z użyciem broni był już wielokrotnie notowany w policyjnych rejestrach za napady. Ostatnio odbywał karę pozbawienia wolności w Łodzi. Ta sprawa to kolejny dowód na to, że sprawcy przestępstw, popełnionych kilka czy kilkanaście lat wcześniej nie mogą czuć się bezkarnie.

Sprawa, którą rozwiązali policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, wiąże się z napadem na sklep jubilerski, do którego doszło 12 marca 2005 roku przy ulicy Hożej w Warszawie. Wtedy to nieznany sprawca sterroryzował ekspedientkę grożąc jej bronią i zrabował kosztowności o wartości ponad 80 tys. złotych. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli pozostawione przez sprawcę ślady, między innymi odciski palców. Sporządzili także portret pamięciowy. Mimo przesłuchań świadków oraz zabezpieczenia dowodów nie udało się wówczas ustalić i zatrzymać sprawcy. Sprawę umorzono.

Mimo upływu czasu sprawa ponownie ujrzała światło dzienne. Funkcjonariusze Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP ponownie przeanalizowali materiały sprawy. Wytypowano sprawcę. Ekspedientka rozpoznała mężczyznę na okazanym jej zdjęciu, a później "na żywo".

Sprawcą okazał się 39 – letni Dariusz M., notowany i karany już wielokrotnie za napady. Ostatnio odbywał karę pozbawienia wolności w Łodzi. Jak się okazało, mężczyzna ten już wcześniej widziany był w sklepie jubilerskim na Hożej. Za czyn, który popełnił Dariusz M. grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności z uwagi na fakt, że rozboju z bronią dokonał w warunkach recydywy.

Powrót na górę strony