Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie korupcji w piłce nożnej

Data publikacji 20.01.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za ustawienie wyniku jednego ze spotkań piłkarskich. Mężczyźni usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, drugi natomiast został zwolniony za poręczeniem majątkowym. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przyjęcie łapówki w zamian za ustawienie wyniku jednego ze spotkań piłkarskich polskiej ekstraklasy, rozegranych w sezonie 2005 - 2006. Zatrzymany to 35-letni były piłkarz kilku klubów grających w polskiej lidze. Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie Łodzi.

Funkcjonariusze podejrzewają go o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 100 tys. złotych. Wynik przedmiotowego meczu zapewnił drużynie przeciwnej udział w rozgrywkach Pucharu UEFA w sezonie 2006 - 2007.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu,  został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

W tej sprawie policjanci zatrzymali także innego, 33-letniego piłkarza podejrzanego również o przyjęcie korzyści majątkowej w związku z przedmiotowym meczem. Mężczyzna, po wykonaniu czynności z jego udziałem i przedstwieniu zarzutów, został zwolniony za poręczeniem majątkowym. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony