Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne urodziny

Data publikacji 20.01.2011

„Dzisiaj mam urodziny i serdecznie was zapraszam do siebie” - tak zaczynał się list, który otrzymali lublinieccy policjanci. Zostali oni zaproszeni na urodziny do Rafała, który jest fascynatem Policji. Wspólnie z kolegami z Katowic przygotowali oni dla solenizanta niespodziankę.

Policjanci Oddziału Prewencji w Katowicach zaprosili do siebie Rafała, którego marzeniem było zostać policjantem. Dwudziestolatek zachorował na dziecięce porażenie mózgowe. Choroba wykluczyła możliwość wstąpienia do ciężkiej policyjnej służby. Dzisiaj Rafał miał możliwość spotkać się z policjantami oddziału prewencji i antyterrorystami.

Koledzy w mundurach pokazali sympatykowi Policji wyposażenie i urządzenia wykorzystywane przez stróżów prawa w codziennej służbie. Rafał miał możliwość sterować robotami, wykorzystywanymi przez policyjnych pirotechników, przymierzyć kewlarowy chełm i obejrzeć broń służbową. Spotkanie młodego człowieka z policjantami zbiegło się jego urodzinami. Była to dodatkowa atrakcja. Gospodarze spotkania przygotowali w kasynie urodzinowe przyjęcie. Policyjna orkiestra dęta zagrała jubilatowi „Sto lat”, a goście zostali poczęstowani tortem przygotowanym przez mamę solenizanta. Spotkanie upłynęło w miłej i atmosferze, której towarzyszyły momenty wzruszające nawet najtwardszych policjantów.

Dzisiejszy dzień z całą pewnością pozostanie w pamięci Rafała, jego rodziny i śląskich policjantów.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony