Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na gorzowski bank

Data publikacji 20.01.2011

We wtorek do oddziału jednego z banków w Gorzowie Wlkp. wszedł mężczyzna w kapturze, trzymający w ręku broń palną. Zażądał od pracownicy wydania pieniędzy. Po ich zabraniu - wyszedł z banku.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności procesowe. Wczoraj o godz. 13.50, w jednym z gorzowskich hoteli, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali część zabranych pieniędzy.

Dzisiaj 20-latek zostanie przekazany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp., która podejmie decyzję w zakresie wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

To nie pierwszy sukces gorzowskich policjantów. Każdy, kto dopuszcza się łamania prawa, nie może czuć się bezkarny. O skuteczności działania naszych funkcjonariuszy mówią poprzednie zatrzymania sprawców napadów.

8 grudnia 2010 roku doszło do napadu na bank przy ul. Myśliborskiej w Gorzowie Wlkp. Mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń krótką zażądał wydania pieniędzy. Zastraszeni pracownicy banku wydali mu gotówkę, mężczyzna uciekł. Już po 24 godzinach policjanci z Gorzowa ujęli sprawce. 23-letni mieszkaniec podgorzowskiej miejscowości dostał 3 miesiące aresztu.

Trzy dni później, 11 grudnia 2010 roku, do sklepu przy ul. Słonecznej w Gorzowie Wlkp. wszedł mężczyzna z nożem, terroryzując ekspedientkę. Zabrał pieniądze i uciekł. Został zatrzymany przez policjantów – areszt na 3 miesiące.

Z kolei 8 listopada 2010 roku do hurtowni spożywczej przy ul. Bierzarina w Gorzowie weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn z przedmiotem przypominającym broń palną długą. Sterrroryzowali kasjerkę i zabrali pieniądze. Po upływie 8 dni policjanci kryminalni zatrzymali 40-latka, który został aresztowany.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony