Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się 22 razy

Data publikacji 21.01.2011

Na 10 lat do więzienia mogą trafić trzej mężczyźni, którym pruszkowscy policjanci zarzucają ponad 20 włamań do mieszkań i domów na terenie powiatu pruszkowskiego. Dwóch z nich zatrzymali kryminalni we wtorek. Trzeci, jak się okazuje, od tygodnia przebywa już w areszcie śledczym, podejrzewany o inne przestępstwa.

Od kilku miesięcy mieszkańcy powiatu pruszkowskiego zgłaszali kolejne włamania. Zwykle sprawcy korzystali z nieobecności właścicieli. Wybierali lokale na parterze i te, które nie były całkowicie zabezpieczone – miały choćby uchylone okno. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania złodziei. Operacyjni rozpoznawali środowiska przestępcze i zbierali informacje. Mundurowi zabezpieczali rejony najbardziej zagrożone.

Wspólne działania pozwoliły na ustalenie trzech mężczyzn odpowiedzialnych za włamania. Kryminalni zatrzymali we wtorek 21-letniego Adama S. i 24-letniego Adriana W. Jak się okazało, trzeci z grupy Artur S., podejrzany o inne przestępstwo, tydzień temu został osadzony w areszcie śledczym.

Został wykonany eksperyment, podczas którego sprawcy wskazali domy i mieszkania, z których kradli rożnego rodzaju przedmioty. Ich łupem padały pieniądze, biżuteria, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, a z dwóch miejsc zostały zabrane pistolety gazowe. Niektórzy z pokrzywdzonych nawet nie zgłosili zajścia policjantom.

Podczas przeszukania u jednego ze sprawców znaleziono część skradzionych rzeczy, m. in.: dwie jednostki broni gazowej, kaburę aparat fotograficzny, telefon komórkowy i kartę pamięci. Ponadto zabezpieczono łom oraz rękawiczki, które wykorzystywane były podczas włamań.

Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.6 MB)

Powrót na górę strony