Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą wymuszającą haracze

Data publikacji 21.01.2011

Policjanci z Ostródy i Olsztyna zatrzymali kolejnego, czwartego członka zorganizowanej grupy przestępczej - do aresztu trafił Piotr L., ps. Lewy, zajmujący się handlem narkotykami, wymuszeniami haraczy i odzyskiwaniem długów. Pokrzywdzeni to przedsiębiorcy z Warmii i Mazur. Śledczy przedstawili mężczyźnie 9 zarzutów. Dziś zapadnie decyzja dotycząca izolacji Piotra L.

Policjanci i prokuratorzy pracowali nad rozbiciem grupy Lewego przez kilka miesięcy. Śledczy zebrali materiał dowodowy, mówiący o związku młodych mieszkańców Olsztyna i Ostródy ze sprawami wymuszeń haraczy i handlu narkotykami. Z materiału dowodowego wynika, że grupa przestępcza działała na przestrzeni roku, a pokrzywdzonymi w wyniku jej działalności byli przedsiębiorcy z Warmii i Mazur, właściciele firm budowlanych, sklepów, restauracji. Po wizytach 29-letniego Piotra L., ps. Lewy, 25-letniego Roberta B., Roberta R. i Kamila G. tracili oni od kilkunastu do nawet 50 tysięcy złotych.

Zatrzymania podejrzanych miały miejsce około miesiąc temu. Jako pierwszy wpadł Robert B., mający przy sobie pół kilograma amfetaminy. Wówczas, zarówno jego, jak i jego dwóch wspólników, tymczasowo aresztowano. Okazało się, że w przeszłości byli notowani przez Policję oraz karani za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu.

Przedwczoraj grupa realizacyjna zatrzymała na krajowej "16" szefa grupy przestępczej. Policjanci zablokowali samochód "Lewego", który nie miał możliwości ucieczki.

29-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 tys. złotych, które Piotr L. miał przy sobie oraz jego auto warte 180 tys. złotych. Wczoraj podejrzany usłyszał 9 zarzutów. Dziś sąd podejmie decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci i prokuratorzy nadal wyjaśniają udział poszczególnych podejrzanych w innych przestępstwach. Śledczy planują także kolejne realizacje, w wyniku których wszyscy członkowie grupy staną przed sądem.

Zarzuty przedstawione członkom grupy przestępczej mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Olsztyn / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.85 MB)

Powrót na górę strony