Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes pseudokibiców

Data publikacji 21.01.2011

Wspólna akcja policjantów z Lublina i Chełma zakończyła się zatrzymaniem 3 osób podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany. Zatrzymani mieszkańcy Chełma są powiązani z grupą chełmskich pseudokibiców. Jeden z nich dodatkowo odpowie za dotkliwe pobicie. Dzisiaj czeka ich spotkanie z prokuratorem. Policjanci wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Na trop przestępczej działalności 23-letniego Pawła M. wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. W środę w samo południe policjanci weszli do jego mieszkania, wykorzystali moment, gdy jego koledzy wychodzili. W mieszkaniu zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy i 250 gramów marihuany. W trakcie tych działań zatrzymali także dwóch innych mieszkańców Chełma. U 22-letniego Pawła B. policjanci zabezpieczyli 48 działek marihuany oraz wagę. U 20-letniego Przemysława M. amfetaminę i marihuanę. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 50 tys. złotych. Dzięki temu narkotyki nie trafią na rynek.

Wszyscy zatrzymani związani są grupą chełmskich pseudokibiców. 20-latek ma 3-letni zakaz stadionowy. Z ustaleń prowadzonych przez policjantów wynika, że podejrzani zyski ze sprzedaży narkotyków mogli lokować w organizowanie wyjazdów grup pseudokibiców. Policjanci badają też ich związki i innymi grupami działającymi w województwie i na terenie kraju. Z kolei chełmscy policjanci ustalili, że w ostatnią sobotę Paweł B. dotkliwie pobił w jednym z lokali gastronomicznych młodego mężczyznę, który z obrażeniami zagrażającymi życiu przebywa w szpitalu.

Dziś wszyscy zatrzymani zostaną doprowadzeni do chełmskiej prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Z uwagi na rozwojowość sprawy, groźbę matactwa i zagrożenie wysokimi karami, policjanci będą wnioskować o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony