Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanego o udział w zabójstwie „Zachara”

Data publikacji 21.01.2011

Kryminalni z gdańskiej Komendy Miejskiej zatrzymali 20-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o udział w bójce z użyciem noży, kastetów i maczet, czego następstwem była śmierć Daniela Z. ps. Zachar. 41-letni mężczyzna zginął w wyniku porachunków grup przestępczych 14 lipca 2009 r.

Przypomnijmy: 14 lipca 2009 roku ok. 23:00 przed jednym z gdańskich lokali doszło do konfrontacji członków dwóch trójmiejskich grup przestępczych. Wywiązała się bójka, w której użyto m.in. maczet, noży i kastetów. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zdarzenia zmarł wówczas 41-letni Daniel Z. ps. Zachar, który jak przypuszczają policjanci był szefem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Jej członkowie mają na koncie m.in. zabójstwa, wymuszenia rozbójnicze, handel narkotykami i czerpanie korzyści z prostytucji.

Dzisiaj wczesnym rankiem kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali 20-letniego Mariusza J. podejrzanego o udział w zabójstwie Daniela Z. Za mężczyzną wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Zaskoczony wizytą funkcjonariuszy 20-latek wpadł w jednym z gdańskich mieszkań. W chwili zatrzymania nie stawiał oporu.

Jeszcze dzisiaj Mariusz J. zostanie doprowadzony do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut udziału w bójce z użyciem m.in. noży, kastetów i maczet, czego następstwem była śmierć 41-letniego Daniela Z. oraz zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)
 

Powrót na górę strony