Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Podróż życia" nieletnich

Data publikacji 21.01.2011

Policjanci z Czaplinka przerwali "podróż życia" dwóch 15-latków z powiatu wałbrzyskiego. Chłopcy przemierzyli Polskę samochodem marki VW Golf. Ponadto w pojeździe mundurowi znaleźli 116000 złotych.

Policjanci ze Świebodzic otrzymali zgłoszenie od rodziców 15-latka o jego ucieczce z domu. Chłopiec ukradł także 111.000 zł, 425 euro oraz 4.600 koron czeskich. Funkcjonariusze poinformowali o zdarzeniu jednostki policji na terenie kraju.

W nocy policjanci z Czaplinek skontrolowali stojący na jednej z ulic miasta samochód osobowy marki VW GOLF. W pojeździe za kierownicą siedział 15-latek, a obok niego kolega w tym samym wieku. W trakcie legitymowania okazało się, że są to mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego poszukiwani jako zaginieni przez jednostkę Policji w miejscu swojego zamieszkania. W trakcie dalszych czynności mundurowi znaleźli w samochodzie  znaczną ilość gotówki oraz dwie wiatrówki.

Chłopcy wyjaśnili, że poprzedniego dnia uciekli z domu. Jeden z nich przyznał również, że znalezione przez policjantów pieniądze należą do jego rodziców, natomiast samochód, którym się poruszali odkupili za 5.000 zł od nieznanego im mężczyzny.

Policjanci natychmiast skontaktowali się z jednostką prowadzącą poszukiwania oraz rodzicami nieletnich podróżników. Jedna z matek przyznała, że syn jakiś czas temu zapowiadał porzucenie szkoły, a jednym z jego marzeń był wyjazd do Holandii.

Najprawdopodobniej 15-latek był w trakcie realizacji swoich marzeń. W tym celu zabrał z domu paszport oraz oszczędności swoich opiekunów.

Chłopców przekazano pod opiekę rodziców. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

(KWP w Szczecinie / KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony