Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przy sprzedaży odżywek dla sportowców

Data publikacji 21.01.2011

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa przy sprzedaży na portalu internetowym. Oferował on odżywki dla sportów, których w rzeczywistości nie posiadał. W ten sposób oszukał co najmniej 60 osób w całym kraju. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Lubania zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa przy sprzedaży towarów na portalu internetowym. Policjanci, realizując tę sprawę, ściśle współpracowali z przedstawicielami portalu aukcyjnego Allegro. Jak się okazało dla potrzeb przestępczego procederu sprawca utworzył fikcyjne konto. Mężczyzna oferował do sprzedaży odżywki dla sportowców, których tak naprawdę nie posiadał. Pracując w siłowni i zajmując się tym zawodowo, doskonale wiedział jakie jest zapotrzebowania na rynku.

Jak wstępnie ustalili policjanci, w okresie od lipca do sierpnia 2010 roku w ten sposób oszukał co najmniej 60 osób z terenu całego kraju. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał prawdopodobnie na hazard. Obecnie policjanci ustalają dokładnie ile osób zostało oszukanych oraz jakie straty spowodował 23-latek. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony