Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili kilka tysięcy porcji marihuany

Data publikacji 21.01.2011

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel środkami odurzającymi. Funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie około 3,5 tys. porcji marihuany. Narkotyki leżały w reklamówce na przednim siedzeniu.

21 stycznia policjanci z Jawora, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o handel środkami odurzającymi. Zatrzymany to 33-letni mieszkaniec jednej z miejscowości leżących koło Jawora.

Funkcjonariusze, podejrzewając go o przestępczą działalność, weszli do jego mieszkania. Po przeszukaniu mieszkania, sprawdzono także samochód mężczyzny. Policjanci znaleźli w nim znaczną ilość marihuany, która leżała w reklamówce na przednim siedzeniu. Oszacowano, że z zabezpieczonych narkotyków można było uzyskać około 3,5 tys. porcji handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Trwają ustalenia, skąd zatrzymany miał narkotyki oraz gdzie miały one trafić.

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. W przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za handel środkami odurzającymi grozi do 8 lat,  w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony