Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli dilerzy narkotyków

Data publikacji 22.01.2011

Wrocławscy policjanci rozbili grupę zajmującą się handlem narkotykami. Podczas zasadzki w ręce funkcjonariuszy wpadło siedem osób. Policjanci ujawnili prawie 3,5 tys. porcji marihuany, a w mieszkaniu jednego z zatrzymanych znaleźli blisko 360 sadzonek konopi indyjskich. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że grupa mogła wprowadzić do obrotu kilka kilogramów marihuany o wartości ok. 150 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali siedem osób podejrzanych o uprawianie konopii indyjskich i handel marihuaną. Do zatrzymania doszło w centrum Wrocławia. W zasadzkę przygotowaną przez policjantów wpadły najpierw trzy osoby, a następnie zatrzymano kolejne cztery. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Wrocławia, Rawicza oraz Kamieńca Wrocławskiego - w wieku od 25 do 52 lat.

Funkcjonariusze podczas przeszukania osób zatrzymanych i pomieszczeń mieszkalnych znaleźli blisko 3,5 tys. porcji marihuany oraz specjalistyczną wagę elektroniczną. Ponadto w jednym z mieszkań w centrum miasta policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich. Znajdowała się tam specjalistyczna linia do prowadzenia upraw roślin. Wyposażona była w systemy nawadniania i oświetlenia, w tym oświetlenie nowego typu, tzw. LED-owego.

Policjanci zabezpieczyli blisko 360 sadzonek roślin w różnych fazach wzrostu. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że grupa mogła wprowadzić do obrotu kilka kilogramów marihuany o wartości ok. 150 tys. złotych. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Osobom, które handlowały narkotykami, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.06 MB)

Powrót na górę strony