Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec grupy wyłudzającej kredyty i usługi telekomunikacyjne

Data publikacji 23.01.2011

Policjanci z Otwocka rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą kredyty, pożyczki i usługi telekomunikacyjne. Zatrzymano 36-letniego Marcina W., 38-letniego Pawła W., 22-letniego Marcina K., 33-letniego Sebastiana M., 36-letniego Marcina W. i 26-letniego Łukasza S. Mężczyźni są podejrzewani o dokonanie 11 wyłudzeń na terenie Otwocka oraz 7 tego typu przestępstw dokonanych na terenie całego kraju.

Sprawa swój początek miała w roku 2009. Wówczas policjanci zatrzymali na gorącym uczynku podczas próby wyłudzenia kredytu 36-letniego Marcina W. Mężczyzna na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu usiłował uzyskać 20 tys. złotych pożyczki. Funkcjonariusze prowadzący sprawę szybko zorientowali się, że 36-latek jest tylko tzw. słupem, który ma za zadanie jedynie pobieranie pieniędzy, natomiast całym procederem musiała zajmować się zorganizowana grupa przestępcza. Kryminalni objęli dyskretną obserwacją wytypowane osoby.

Przełom nastąpił pod koniec lipca ubiegłego roku. Policjanci ustali, że przywódcą grupy, który kieruje całym procederem, jest 38-letni Paweł W. To on wybierał oferty kredytowe banków i usług operatorów telekomunikacyjnych, typował osoby do pobierania pieniędzy lub telefonów oraz załatwiał potrzebne do tego dokumenty. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że wcześniej był karany za podobne przestępstwa i ciążył na nim aktualny wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Paweł W. został aresztowany.

Od tej chwili wszystko potoczyło się szybko. W ręce policjantów wpadali kolejni członkowie grupy: 22-letni Marcin K., 33-letni Sebastian M., 36-letni Marcin W. i 26-letni Łukasz S. Mężczyźni są podejrzewani o dokonanie 11 wyłudzeń kredytów i usług telekomunikacyjnych na terenie Otwocka oraz 7 tego typu przestępstw dokonanych na terenie całego kraju.

Wszystkim członkom grupy przestępczej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony