Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pseudokibiców

Data publikacji 23.01.2011

Jeden dobrowolnie poddał się karze, drugi jest pod policyjnym dozorem. Na tropie pozostałych dwóch są policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stołecznej Policji. Jak ustalili funkcjonariusze, cała czwórka jest odpowiedzialna za pobicie dwóch kibiców przeciwnej drużyny. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej późnym wieczorem w Wołominie.

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stołecznej policji dowiedzieli się o pobiciu dwóch kibiców jednej z warszawskich drużyn piłkarskich. Do zdarzenia doszło na początku tygodnia w Wołominie. Jak wynika z materiałów zebranych przez funkcjonariuszy, późnym wieczorem zaatakowało ich 4 mężczyzn, pseudokibiców przeciwnej drużyny. Obaj zaatakowani z ogólnymi potłuczeniami trafili do szpitala, dodatkowo jeden ze złamaną ręką.

Policjanci z komendy stołecznej natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. Ustalali dokładny przebieg zajścia. Wczoraj zatrzymali pierwszych dwóch podejrzanych: 20-letniego Adama P. i 28-letniego Jana C. Obaj zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Pierwszy dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, drugi jest pod policyjnym dozorem. Zatrzymanie pozostałych dwóch napastników jest tylko kwestią czasu.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stale monitorują sytuację i kontrolują środowisko pseudokibiców. Zapowiadają, że będą zdecydowanie reagować na przypadki łamania prawa ze strony pseudokibiców.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony