Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy ojciec spał na trawniku

Data publikacji 22.03.2007

Policjanci z Rypina zatrzymali nietrzeźwego ojca, który spał na trawniku. Obok niego biegała samotnie dwuletnia córeczka. Mężczyzna miał we krwi blisko 3 prom. alkoholu.

Wczoraj po południu dyżurny Policji w Rypinie otrzymał zgłoszenie, że na ul Dworcowej biega samotnie małe dziecko. Policjanci we wskazanym miejscu znaleźli mężczyznę, który spał nietrzeźwy na trawniku, a obok niego biegała 2-letnia córeczka. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest mieszkańcem Torunia, a na terenie powiatu rypińskiego prowadzi gospodarstwo rolne. W chwili zdarzenia był jedyną osobą, na której ciążył obowiązek opieki nad dzieckiem.  Okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziewczynkę umieszczono w Domu Dziecka w Rypinie, a jej ojciec trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci będą wnioskowali o rozpatrzenie sprawy w trybie przyspieszonym. Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony