Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miała 0,6 promila i przyjmowała pacjentów

Data publikacji 23.01.2011

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości lekarki przyjmującej pacjentów w jednym z ośrodków zdrowia pod Iławą. Okazało się, że kobieta miała około 0,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzają, czy 55-latka nie naraziła swoich pacjentów na utratę zdrowia.

Wczoraj około godziny 12.30 policjanci zostali powiadomieni o tym, że lekarka, pełniąca dyżur i przyjmująca pacjentów w jednym z ośrodków zdrowia na terenie powiatu, może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta pełniła dyżur od godziny 9.00. 55-letnia lekarka została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że kobieta była nietrzeźwa i miała około 0,6 promila alkoholu w organizmie. Jak wynika z relacji pani doktor, do czasu sprawdzenia jej stanu trzeźwości przez policjantów przyjęła około 20 pacjentów.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu dyrekcję ośrodka, a także uniemożliwili lekarce przyjmowanie chorych i dalszą pracę. O zdarzeniu policjanci poinformowali też Prokuraturę Rejonową w Iławie. 55-latka odpowie za podjęcie czynności zawodowych pod działaniem alkoholu, za co grozi kara aresztu albo grzywny.

Policjanci sprawdzają, czy lekarka nie naraziła pacjentów na utratę zdrowia.

(KWP w Olsztnie / mg)

Powrót na górę strony